"Toy Stories" - Foto séria o hračkách detí z rôznych kútov sveta

Deti z najrôznejších miest sveta pózujú so svojimi obľúbenými hračkami v rámci foto série plnej kontrastov od talianskeho fotografa Gabriele Galimberti.

"Toy Stories" - Foto séria o hračkách detí z rôznych kútov sveta

Autorom projektu s názvom „Toy Stories“ (príbehy hračiek) je taliansky fotograf Gabriele Galimberti a začal s ním už v roku 2012. V rámci tohto projektu počas uplynulých rokov zachytával deti až z 50 krajín sveta, ktoré pózujú so svojimi obľúbenými hračkami. Podľa jeho slov začal tento projekt náhodou. Prvá fotografia vznikla v Toskánsku a je na nej dievčatko v kravíne. Je to dcéra jeho veľmi dobrého priateľa, ktorý ho požiadal, aby ju nafotil. Keď za ňou prišiel, hrala sa s kravami, čo sa jeho fotografickému oku ihneď zapáčilo. Požiadal ju, aby zapózovala aj so svojimi hračkami a výsledok bol veľmi vydarený. O pár mesiacov neskôr sa vydal na cestu okolo sveta a rozhodol sa, že sa pokúsi podobné fotografie vyrobiť v každej krajine, ktorú navštívi.

Veľká časť projektu bola nafotená v rokoch 2012 a 2013, keď cestoval po svete v rámci siete CouchSurfing. Ide o sociálnu sieť, v rámci ktorej užívatelia na celom svete zdarma zdieľajú vlastné bývanie s cestovateľmi. Všetky fotografie vraj vznikli v nejakej súvislosti práve s ľuďmi, ktorých v rámci CouchSurfingu spoznal, ktorí ho hostili. Projekt následne dostal finálny názov Toy Stories a výsledkom bola aj rovnomenná kniha vydaná v roku 2014.

Malawi

FrancúzskoFilipínyAlbánskoTureckoBotswanaTalianskoMalajziaHaitiZambiaŠvajčiarskoKeňaŠvédskoZanzibarUkrajinaUSA, CaliforniaFijiZdroj fotografií: www.gabrielegalimberti.com/toy-stories/

Kompletnú galériu si môžete pozrieť priamo TU na umelcovej web stránke.