85-ročná čínska budova sa „prechádza“ na svoje nové miesto

Čínskym inžinierom sa podarilo presunúť obrovskú budovu tak, že trasu doslova "prekráčala"

85-ročná čínska budova sa „prechádza“ na svoje nové miesto
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako sa presúvajú celé budovy? Medzi obvyklé metódy patrí použitie vodiacich líšt alebo valníkov, ale čo urobíte s budovou, ktorá má špecifický tvar?
To je otázka, s ktorou sa stretli inžinieri v čínskom Šanghaji, keď museli presťahovať 85-ročnú základnú školu v tvare písmena T.  Základná škola bola postavená v roku 1935 a bolo ju potrebné presťahovať, aby sa umožnila výstavba nového obchodného centra.
Budova vážila enormne veľa, takže jej presun bol ešte komplikovanejší. Vtedy prišli inžinieri s dômyselným riešením - kráčaním na nové miesto.Na 18 dní bolo pod budovu umiestnených 200 špeciálnych zariadení. Tieto zariadenia sa krok za krokom správali ako robotické nohy, zdvíhali a pokladali budovu školy hore - dole. Pri pohľade zvonku a v rýchlom pohybe to doslova vyzerá, akoby stará budova kráčala sama.
Inžinieri sú neskutočne kreatívni a toto video ukazuje, čo všetko je možné dosiahnuť, keď sa spoja geniálni ľudia pri riešení dôležitých problémov. Ako sa študenti prispôsobili novému umiestneniu školy sme sa zatiaľ nedozvedeli.